מבנים ניידים מעץ

מבנה נייד הוא מבנה לכל דבר: יציב, חזק, מספק לנו את כל הצרכים שאנחנו מצפים ממבנה לספק לנו (בין אם מדובר במבנה למטרת מגורים, בין אם מבנה נייד למשרד ובין אם כל סוג אחר של מבנה יביל שניתן לניידו בקלות יחסית מאתר לאתר).

בהתאם, בארה"ב ובאירופה המבנים הניידים לכל השימושים נפוצים למדי, וגם בישראל הולך וגובר הביקוש לצורת בנייה זו באופן עקבי (ואין פלא שכך הדבר לנוכח היתרונות הרבים של מבנה עץ נייד).

באופן טבעי, הקמת מבנה נייד מחייבת תשומת לב ומקצועיות לא פחות מבניית מבנה נייח, כשלניסיון של החברה המתכננת והבונה חשיבות עצומה.

מהו הגודל המקסימלי של מבנה נייד?

ישנה מגבלה אחת כשמדובר על מיימדי המבנה, והיא נובעת מהצורך להוביל את המבנה הנייד בכבישי ישראל (מהמקום בו הוא נבנה אל היעד שלו), ועל כן כל יחידת דיור ניידת תהיה באורך של עד 12 מטר וברוחב של עד 4.5 מטר. מאחר שאין שום מניעה לצרף מספר יחידות ניידות לכדי מבנה אחד גדול יותר, הרי שבפועל אין מגבלה על מידותיו של מבנה עץ נייד.

גימור ורמת אבזור של מבנים ניידים

גם מבחינת הגימור ורמת האבזור של מבנים ניידים ישנה גמישות רבה, כשכל אחד יכול לבחור לעצמו את רמת הגימור הרצויה, בהתאם לצרכים שלו וכמובן למסגרת התקציב.

באופן טבעי ככל שרמת הגימור הרצויה גבוהה יותר, כך חשובים יותר הניסיון והמקצועיות של החברה הבונה את מבנה העץ הנייד.

היתרונות העיקריים של מבני העץ היבילים

מבנים ניידים מעץ (שניתן לקרוא להם גם מבנים יבילים, שהרי הם ניתנים להובלה בקלות ובפשטות יחסית מאתר לאתר) נהנים ממספר יתרונות משמעותיים, כך שאין פלא שהביקוש לסוג זה של מבנים נמצא במגמת עלייה.

בעיקר מדובר בפרק הזמן הקצר יותר משמעותית הנדרש להקמת מבנה נייד, שכן גם תכנון קפדני המותאם ספציפית לצרכים הייחודיים של הלקוח אורך פחות זמן מתכנון מבנה נייח, גם הנחת התשתיות היא פשוטה יותר וגם הבנייה עצמה אורכת זמן קצר – שהולך ומתקצר בזכות טכנולוגיות חדשניות וחומרים מתקדמים.

יתרון משמעותי אחר הוא העמידות הגבוהה של כל המבנים הניידים (בתנאי כמובן שהם מוקמים ע"י אנשי מקצוע מנוסים ומיומנים).

יתרון שלישי שהופך את אופציית המבנה הנייד לכזו שכדאי לשקול הוא הפגיעה המינימלית באיכות הסביבה. כיום כבר ברור לחלוטין כי עתידו של כדור הארץ בסכנה, וכי עצימת עיניים עלולה להוביל לקטסטרופות. מבני העץ הניידים מצמצמים במידה ניכרת את הפגיעה בסביבה, וזאת בזכות צורת הבנייה – שלרוב מתבצעת במפעל סגור, בתנאים מבוקרים היטב ותוך תשומת לב רבה למניעת פליטת זיהום לאוויר ולקרקע. בנוסף מצאו מחקרים רבים כי המבנים הניידים מבודדים היטב מחום ומקור, ועל כן נדרשת פחות אנרגיה ליצור בהם תנאי מחיה אופטימליים – וכמובן שגם הפחתת השימוש במזגנים ובתנורים מצמצמת את זיהום האוויר שממנו כולנו סובלים.

היתרון הרביעי של המבנים הניידים הוא הגמישות התכנונית שמאפשרת להתאים אותם בדיוק למטרה לשמה הם נבנים – ובסך הכל מדובר בפתרון יעיל במיוחד ולא פחות חשוב מכך אסתטי להפליא.

מבנה נייד למשרד

מבנה נייד למשרד הוא הפתרון האולטימטיבי לעסקים הנמצאים בתנופת התרחבות וזקוקים לפתרון זמני שיאכלס את העובדים שהתווספו לעסק, לעסקים הזקוקים למשרד בשטח (למשל כשמדובר בחברת בנייה שרוצה משרד מכירות בכל אתר בנייה) וכן במקרים רבים אחרים.

מבנים ניידים מעץ נהנים מיתרונות רבים כשהם משמשים כמשרד:

* בנייה מהירה – יתרון חשוב במיוחד כשמרכיב הזמן הוא פקטור קריטי (למשל כשהתווספו לעסק עובדים חדשים וחשוב למצוא להם מרחב עבודה שיאפשר להם להביא לידי ביטוי את כישוריהם ויכולותיהם).

* בטיחות מרבית – מבנים ניידים למשרדים נבנים בהתאם לתקנים מחמירים (ובפרט בנושא מניעת דליקות והתפשטותן) ובהתאם מספקים לעובדים סביבה עבודה בטוחה לחלוטין.

* חיסכון כספי – מבנה עץ נייד מתאפיין בבידוד איכותי ביחס לחום וקור (וגם ביחס לרעש), ועל כן השימוש באמצעי חימום וקירור נמוך יותר, דבר המוביל כמובן לחיסכון כספי.

* גמישות ויעילות – מבנים ניידים מעץ ניתן להעביר בקלות ובעלות מינימלית מלוקיישן ללוקיישן, ובכך להבטיח יעילות מקסימלית בהתנהלות העסק.

* ידידותיות לסביבה – הן בזכות צורת הבנייה שכרוכה בה פגיעה מינימלית בסביבה, הן בזכות החומרים הירוקים בהם נעשה שימוש והן בזכות החיסכון בצריכת האנרגיה.

בנוסף ניתן לרכוש מבני עץ ניידים המותאמים לצרכים ספציפיים רבים אחרים: גני ילדים, כיתות לימוד, ביתנים לשומרים ומאבטחים כך שיהיה להם מחסה מהשמש ומהגשם, מבנים למגזר החקלאי (כולל כאלה המותאמים לתנאי מזג אוויר קשים), חדרי קירור לתעשיית המזון, בתי כנסת ועוד.

בכל מקרה הניסיון העשיר שלנו בכל הקשור למבנים ניידים למשרדים מבטיח תכנון אופטימלי והתאמה מלאה לצרכים שלכם.