פרגולה מחוץ לבית עם צמחיה

פרגולות עץ

פרגולות עץ הינן מבנים הנועדים להצללה בצמוד לבית או כמבנה נפרד. הן מאפשרות שטח פעילות נוסף מחוץ לבית, המוגן משמש ומים, וכמו כן מייפות ומשפרות את מראה הבית במקרים רבים. פרגולות עץ שאנו בונים יתוכננו ביחד עמכם בכדי לענות על צורכיכם וטעמכם. כל האפשרויות יוצגו לפניכם כגון: סוג העץ ומידותיו, סוגי הכיסוי השונים ועד לרמת גוון הצביעה לטעמכם. המחיר יינתן לאחר קבלת ההחלטות ויהיה תחרותי והוגן. הביצוע מהיר מאוד וההנאה מובטחת.

פרגולות מעץ

פרגולה מעץ היא שילוב מושלם בין הפרקטי לאסתטי: היא מאפשרת לנו לנצל שטח חיצוני גם בשעות שבהן חשיפה לשמש אינה מומלצת, ובמקביל תורמת ליופיו של המרחב ומשדרגת באופן כללי את מראה הבית, בין אם היא צמודה לו ובין אם היא מהווה מבנה נפרד.

יתרונות העץ כחומר גלם לפרגולה

לצד פרגולת העץ ישנן אמנם גם פרגולות מחומרים אחרים, אבל קשה עד בלתי אפשרי להתחרות בכל היתרונות של העץ: הוא יוצר חיבור מידי בין הבית לבין הסביבה וביניכם לבין הטבע, משרה סביבו אנרגיות חיוביות במיוחד של נועם ושורשיות ומתאפיין בעמידות גבוהה כך שתוכלו ליהנות מהפרגולה לאורך שנים רבות.

כמו כן כל עץ תמיד מלא בחן וקסם טבעיים, ובנוסף פרגולות מעץ מעניקות לנו חופש בחירה רחב מבחינת סוג העץ, הגוון והמראה הסופי, כך שנוכל להגיע אל הפרגולה שתיצור סינרגיה מוצלחת במיוחד עם המרחב שבו היא מותקנת ותבטיח אסתטיקה מושלמת בעינינו.

פרגולת עץ באבן יהודה

בטיחות ללא פשרות ב- פרגולות עץ

על-מנת שניתן יהיה ליהנות בראש שקט מהצל שמעניקה פרגולת עץ, מאפשרויות הבילוי השונות תחתיה ומהיופי והנעימות שהיא משרה סביבה, חשוב לוודא כי כל החומרים מהם מורכבת הפרגולה עומדים בכל התקנים הנדרשים וכי התקנת הפרגולה מתבצעת ע"י אנשי מקצוע מוסמכים ומיומנים.

בהקשר זה יש לזכור כי פרגולות עץ מטבען חשופות לפגעי מזג אוויר שונים, ועל כן רק הקפדה על איכות ללא פשרות ועל התקנה מדויקת ובטיחותית תעניק לנו את השקט הנפשי ההכרחי כך שנוכל לרוות נחת מהפרגולה בכל פעם שנעשה בה שימוש.

איך לבחור בין פרגולות תלויות לבין פרגולות עץ על עמודים?

פרגולות מעץ ניתן להתקין בשתי דרכים: אופציה אחת היא פרגולת עץ תלויה, והשנייה היא פרגולה הנתמכת ע"י עמודים.

היתרון העיקרי של האופציה הראשונה, כלומר פרגולות עץ תלויות, הוא שההתקנה פשוטה יותר, וזאת בזכות היעדר הצורך בעמודים התומכים. בנוסף, מאחר שאין עמודים תומכים הרי שנשאר יותר מקום פנוי במרחב בו מותקנת הפרגולה, וניתן לנצל אותו לטובת פריטים חיוניים אחרים, או לחילופין להשאיר אותו פתוח יותר וכך לזכות בתחושה מרווחת במיוחד כשמבלים תחת הפרגולה.

היתרון העיקרי של האופציה השנייה, בניית פרגולות מעץ שנתמכות ע"י עמודים מיוחדים, הוא שהתכנון פשוט יותר, שכן התקנת פרגולה תלויה מחייב מציאת פתרונות מדויקים בהתאם לתוואי השטח ולאפשרויות הקיימות בכל מבנה ספציפי. בנוסף פרגולה שנתמכת ע"י עמודים לא זקוקה להיתר ממהנדס מורשה (בניגוד לפרגולות תלויות שעבורן חובה לקבל היתר שכזה). מצד שני, חשוב מאוד להקדיש תשומת לב לשמירה על הריצוף או הגינה במקומות בהם מותקנים העמודים, ובפרט בהיבט האסתטי וזאת כדי למנוע מצב שבו הפרגולה נראית כמו נטע זר.

מבחינת העמידות והיציבות אין הבדל בין שתי האופציות, ובפרט לא אם הקפדתם על התקנה מקצועית שלוקחת בחשבון את כל השיקולים הרלוונטיים. באופן כללי כדאי לדעת שישנם מקרים שבהם אין לנו בחירה, שכן תנאי השטח מחייבים התקנת פרגולה על גבי עמודים.

איך לשמור על פרגולות עץ?

רכישת פרגולות מעץ נעשית מן הסתם מתוך מחשבה גם על הטווח הרחוק. אנחנו לא רק נבנה פרגולה משובחת מחומרי גלם מובחרים ונתקין אותה באופן מקצועי אלא גם נספק הנחיות מדויקות לגבי תחזוקת פרגולת עץ – שבסך הכל הינה די פשוטה – כך שתרוו נחת ותיהנו מיופייה של הפרגולה ומאפשרויות הבילוי המגוונות לאורך שנים רבות.